دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
کد خبر71483

راه اندازی سامانه مدیریت بر مصوبات کمیسیون ماده ۷۷

نوحی

معاون مالی اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز گفت: اگر شهروندی در خصوص عوارض شهرداری اعتراضی داشته باشد به اعتراض او در کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها رسیدگی می‌شود و این کمیسیون به سمت سیستمی شدن حرکت می کند.

به گزارش شهریار، میر یحیی نوحی گفت: موضوع عوارض به عنوان یکی از منابع مهم درآمدی شهرداری‌ها به حساب می‌آید و تنوع و گستردگی عوارض، قوانین و مقررات، گاهی منجر به اختلاف بین مؤدی (پرداخت‌کننده عوارض) و شهرداری می‌شود.

او افزود: وصول عوارض نوسازی از کلیه اراضی و ساختمان‌های واقع در محدوده قانونی شهرها در قبال انجام خدمات عمومی از قبیل احداث خیابان، احداث فضای سبز شهری، جمع‌آوری زباله، احداث پارکینگ‌های عمومی، آسفالت معابر و خیابان‌ها و... انجام می‌شود؛ حال اگر شهروندی در خصوص این عوارض اعتراضی داشته باشد به اعتراض او در کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها رسیدگی می‌شود.

معاون مالی اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز ادامه داد: در این راستا سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز بعد از برگزاری جلسات مشترک با اداره کل درآمد شهرداری تبریز نسبت به سیستمی کردن کلیه فرآیندهای مربوط به مصوبات کمیسیون ماده۷۷ در شهرداری تبریز در حال پیاده سازی و اجرا این سامانه می باشد که گام موثری در هوشمند سازی شفافیت و تسریع در اقدامات این بخش خواهد بود.

نوحی اضافه کرد: پس از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی کمیسیون ماده۷۷،کلیه شکایات مربوط به شهرداری از مودیان، بابت بدهی‌های معوقه در سامانه ثبت و تا هنگام صدور و ابلاغ رأی به صورت کاملا مکانیزه و سیستمی پیگیری خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =