شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
کد خبر71023

قائم مقام شهردار تبریز:
مباحث فرهنگی پایه و اساس ماموریت های شهرداری هاست

موسایی

قائم مقام شهردار تبریز گفت: مباحث فرهنگی پایه و اساس ماموریت های شهرداری هاست

به گزارش شهریار، رسول موسایی در آئین تودیع و معارفه سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اظهار کرد: از زمانی که شهرداری ها کار خود را آغاز کرده اند، وظایف فرهنگی و اجتماعی آنها نیز پر رنگ تر بوده و بخش های مهمی از ماموریت های اجتماعی و فرهنگی جامعه به عهده شهرداری هاست.

او ادامه داد: در هر شهری به فراخور شرایط فرهنگی و اجتماعی، شهرداری ها وظایفی دارند که متمایز از وظایف متولیان فرهنگ بوده و اغلب در حوزه فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ شهروندی فعالیت می کنند.

قائم مقام شهردار تبریز با بیان اینکه مباحث فرهنگی، پایه و اساس شهرداری ها است، گفت: هر میزان که در حوزه فرهنگی هزینه شود، یک نوع سرمایه گذاری است که نه در کوتاه مدت، بلکه در دراز مدت و سال های آتی اثرات مثبت خود را نشان خواهد داد.
او ادامه داد: در کل دنیا، پیشرفت کشورها نه بر اساس ایجاد بناها و پل ها و ... بلکه بر اساس توسعه فرهنگی و اجتماعی است و در این راستا شهرداری ها می توانند خلاء های فرهنگی و اجتماعی شهرها را برطرف کنند و جامعه را به سمت پیشرفت سوق بدهند.

موسایی اظهار کرد: حقوق شهروندی و اینکه شهرداری و شهروندان چه حقوقی نسبت به همدیگر دارند، جزو اقداماتی است که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز باید در جهت تبیین آن برنامه ریزی کند.

او در خصوص اقدامات ورزشی این سازمان نیز یادآور شد: این سازمان باید با برنامه ریزی های لازم، مردم را به سمت ورزش های همگانی سوق  دهد و در این راستا به هر میزانی که هزینه شود، در سوی مقابل میزان سلامت روحی و جسمی مردم و جامعه افزایش خواهد یافت.

در این آئین بابک دانش پناه به عنوان سرپرست جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز معرفی و از زحمات حجت الاسلام حمیدی قدردانی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 12 =