چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
کد خبر70394

دبیر کمیته نامگذاری شهرداری تبریز خبر داد:
نام فرمانده شهید ارتش بر یک تقاطع

سعید حاجی زاده

دبیر کمیته نام گذاری شهرداری تبریز از نام‌گذاری یکی از تقاطع های در حال ساخت به نام یکی از فرماندهان شهید ارتش در خطه آذربایجان خبر داد.

سعید حاجی‌زاده در گفتگو با خبرنگار شهریار گفت: در جلسه اخیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی، تقاطع‌ غیرهمسطح در دست اجرا در محل تلاقی بلوار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و انتهای خیابان شهدای ارتش به نام فرمانده شهید لشگر ۲۱ حمزه آذربایجان، امیر سرتیپ رحمان فروزنده نامگذاری شد.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز افزود: این اقدام به پیشنهاد رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و کانون بازنشستگان ارتش در آذربایجان شرقی  و در راستای ارج نهادن به مقام والای این شهید والامقام و به دلیل موقعیت جغرافیایی این تقاطع در ضلع جنوبی پادگان سابق لشگر ۲۱ حمزه آذربایجان، صورت گرفت.

امیر شهید سرتیپ دکتر رحمان فروزنده یکی از فرماندهان شجاع و با دانش نیروی زمینی ارتس جمهوری اسلامی ایران است که در سال ۱۳۴۱ در شهرستان زنجان به دنیا آمد و در سال ۱۳۶۰ پس از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه افسری به استخدام ارتش در آمد. این شهید والامقام در جبهه‌های دفاع مقدس در کسوت فرماندهی گروهان و گردان رشادت‌های بسیاری در عملیات‌ مختلف مانند عملیات والفجر ۸، محرم، کربلای ۶، نصر. مرصاد و عملیات پدافندی از خود نشام داد و به مقام شامخ جانبازی نائل گشت.

فرماندهی تیپ ۴۵ تکاور و جانشینی لشگر ۷۷ خراسان از مناصب مهمی است که امیر سرتیپ دکتر فروزنده پس از پایان سال‌های دفاع مقدس برعهده داشت. این شهید والامقام در سال ۱۳۸۸ به علت رشادت‌ها و شایستگی‌های علمی و عملیاتی به فرماندهی لشگر ۲۱ حمزه سیدالشهداء آذربایجان منصوب شد. این امیر دلاور ارتش اسلام سرانجام در ۲۱ آذرماه ۱۳۸۹ هنگام مراجعت از رزمایش بزرگ جنوب کشور بر اثر واژگونی خودرو به دیار حق شتافت و به همرزمان شهید خود پیوست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 6 =