شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
کد خبر67794

مدیرعامل کشتارگاه تبریز :
دلیل افزایش قیمت گوشت، عدم تعیین نرخ دام زنده است

کریم قدرتی

مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز در این کلانشهر مربوط به عدم تعیین قیمت دام زنده از سوی نهادهای مرجع و کاهش توزیع نهاده های دامی است.

به گزارش شهریار، کریم قدرتی افزود: متاسفانه طی روزهای اخیر و به دنبال افزایش قیمت سایر اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم، قیمت گوشت قرمز نیز در آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز افزایش یافت که در تلاش هستیم با رایزنی و تشکیل جلسات فوری با ستاد تنظیم بازار و نیز صنوف مربوطه مانع از افزایش قیمت ها شویم.

وی اظهار داشت: به دلیل حساسیت موضوع گوشت و جلوگیری از تضییع حق شهروندان و مصرف کنندگان سازمان دولتی کشتارگاه تبریز توانسته است با  مدیریت شرایط موجود  چرخه کشتار را کماکان حفظ نموده و تولید گوشت ادامه دهد.

قدرتی علت اصلی دیگر کمبود گوشت را افزایش سرسام آور نهاده های دامی دانست و افزود: کاهش توزیع نهاده های دامی از طرف سازمان جهاد کشاورزی و همچنین سودجویی برخی دلالان موجب بی سرو سامانی در بازار شده است به همین دلیل قیمت نهاده های دامی افزایش قابل توجهی کرده و موجب افزایش قیمت دام شده است به همین جهت نیز  در برخی کشتارگاه های خصوصی تعداد کشتار به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: انتظاری که از جهاد کشاورزی داریم این است که توزیع نهاده های دامی را افزایش داده و همچنین به موقع قیمت کارشناسی دام زنده را برآورد کرده و اعلام کند تا مسئولین ذیربط بر اساس قیمت دام تسبت به قیمت گذاری گوشت اقدام کنند.

مدیرعامل کشتارگاه تبریز خاطرنشان کرد: طی هفته های اخیر کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز به عنوان بزرگترین و مجهزترین کشتارگاه آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور بارها خواستار تعیین نرخ دام زنده سبک و سنگین از سوی مراجع ذی صلاح شده است که متاسفانه تاکنون در این خصوص اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز در تبریز و کشتار روزانه دام سبک و سنگین در این مجموعه طبق روال روزها و ماه های قبل همچنان ادامه دارد، یادآور شد: در این زمینه علاوه بر نهادهای نظارتی، نیروهای بازرسی کشتارگاه صنعتی تبریز بر نحوه توزیع گوشت قرمز در سطح شهر نظارت کامل دارند.

وی با تاکید بر اینکه گران فروشی گوشت قرمز باید توسط نهادهای مسئول پیگیری و با آن برخورد شود، از برگزاری نشست مشترک بین کشتارگاه صنعتی، سازمان صمت و اتحادیه قصابان تبریز جهت بررسی ابعاد مختلف گران تر شدن قیمت گوشت قرمز خبر داد.

مدیرعامل کشتارگاه تبریز از مراجع قضایی درخواست کرد که اجازه سودجویی به برخی افراد در بازار نهاده های دامی ندهند تا فرصت طلبان نتوانند در بیشتر از این اوضاع بازار را آشفته سازند.

قدرتی تصریح کرد: بعد از قمیت گذاری دام زنده از طریق جهاد کشاورزی، قیمت مصوب گوشت از طریق اتحادیه قصابان به کمیته فنی تنظیم بازار پیشنهاد می شود و پس از بررسی در کمیته تنظیم بازار قیمت نهایی به تصویب رسیده و به تمامی قصابان و فروشندگان گوشت اعلام می شود.

روزانه افزون بر ۶۰۰ راس گوسفند و گاو در کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز ذبح شرعی می شود.

این کشتارگاه با برخورداری از ۱۱ اسطبل مجزا برای نگهداری گاو و گوسفند، میدان دام روباز با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ راس دام و انبار علوفه از نظر حجم کشتار و ظرفیت و سیستم صنعتی سومین کشتارگاه بزرگ کشور است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 7 =