سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
کد خبر67082

شهردار منطقه ۸ تبریز در جلسه با معاون فرهنگی اجتماعی ارشاد اسلامی طرح کرد:
پهنه فرهنگی نوبر ظرفیتی بکر برای رونق گردشگری

8

جلسه کاری شهرداری منطقه ۸ تبریز، پیرامون پهنه فرهنگی تبریز با حضور  معاون فرهنگی اجتماعی اداره ارشاد اسلامی برگزار شده و در خصوص بررسی طرح پهنه فرهنگ و هنر تبریز بحث و تبادل نظر گردید.

به گزارش شهریار، در این جلسه علی مدبر شهردار منطقه هشت با اشاره به پتانسیل های بالای منطقه ۸ در ایجاد مسیرهای گردشگری، از تصویب پهنه فرهنگی تبریز با نام پهنه پهنه فرهنگی نوبر خبر داد.

شهردار منطقه ۸ افزود: پهنه فرهنگ و هنر تبریز از موزه استاد شهریار که کانون فرهنگی تبریز به حساب می آید شروع شده و از مقصودیه، تربیت و کوچه پاساژ نیز گذر میکند.

مدبر در ادامه گفت: پهنه فرهنگی نوبر محل ارائه کارهای فرهنگی و هنری و اجراهای خیابانی خواهد بود که این پهنه از پیاده راه های مقصودیه و تربیت عبور کرده وعابرین در طول مسیر شاهد چندین موزه و اماکن تاریخی و گردشگری تبریز خواهند بود.

در پایان این جلسه محرمی معاون فرهنگی ارشاد ضمن تقدیر از اقدامات شهردار منطقه ۸ برای هویت بخشی به بافت تاریخی شهر، خواستار تداوم جلسات و به ثمر نشاندن طرح پهنه فرهنگی تبریز شد.

پهنه فرهنگ و هنر تبریز شامل خانه­ های تاریخی، موزه ها، گالری ها، فروشگاه ­های صنایع دستی و ... خواهد بود، که در واقع محل­ هایی هستند برای مجموعه هایی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری، از جمله هنر خیابانی، تئاتر، هنرهای آئینی و ... که مدت زمان ایستایی گردشگر، به تبع آن ارتقای رضایت ایشان، ایجاد اشتغال و درآمدزایی به همراه دارند.
 


 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =