سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
کد خبر63218

معاون فنی و اجرائی سازمان عمران شهرداری تبریز:
پل همسان کابلی تبریز در مرحله احداث دیواره حائل حد شمالی است

بازدید معاونین منطقه از کارگاه پل همسان

معاون فنی و اجرائی سازمان عمران شهرداری تبریز با همراهی معاونین و مدیران شهرداری منطقه ۲، از روند ساخت تیرهای عرشه پل همسان کابلی بازدید کرد و گفت: پل همسان کابلی تبریز در مرحله احداث دیواره حائل حد شمالی است.

به گزارش شهریار، امیرعلی کامرانی معاون فنی و عمرانی سازمان عمران شهرداری تبریز با همراهی رضا جان فشان نوبری معاون مالی و اقتصادی، علیرضا نریمانی معاون فنی و عمرانی و بهنام اسکندزاده سرناظر عمران منطقه ۲، از روند پیشرفت ساخت تیرهای پل همسان کابلی که در کارگاه در حال ساخت است، بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، پل همسان کابلی تبریز هم اکنون در حال احداث دیوار حائل حدشمالی می باشد و احداث دیوار ضلع جنوبی آن به اتمام رسیده است.

این پروژه همچنین در حال قالب بندی و بتن ریزی سرستون ها نیز می باشد.

شایان ذکر است: پل همسان کابلی تبریز از پروژه های تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری واقع در حوزه منطقه ۲ محسوب می شود که با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و بنوعی قرار گرفتن در مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد نمود.

این پل بطول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر می باشد که دارای ۴ تکیه گاه است و برای اجرای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه درنظر گرفته شده و پیش بینی می شود اجرای آن تا شهریورماه ۹۹ به اتمام برسد.

با اتمام عملیات اجرای پایه و کوله های بتنی هر دو ضلع شمالی و جنوبی پل، ادامه احداث این پروژه هم اکنون در مرحله احداث دیوار حائل حد شمالی می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 8 =