پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
کد خبر60040

جشنواره آدم‌برفی در پیست اسکی یام مرند برگزار می‌شود

جشنواره ادم برفی

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره آدم‌برفی با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های زمستانی، در پیست اسکی یام خبر داد.

به گزارش شهریار، احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر گفت: در پی بارش مناسب برف و مساعد بودن شرایط برای برگزاری جشنواره آدم‌برفی و در راستای جشن‌های دهه فجر، این جشنواره در محل “پیست اسکی یام” به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های شاخص گردشگری زمستانی روز جمعه ۲۵ بهمن ۹۸ برگزار خواهد شد.

حمزه زاده افزود: ظرفیت ویژه گردشگری می‌تواند موتور محرکه توسعه صنعت گردشگری، رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی آن منطقه باشد. برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌های زمستانی بر اساس ظرفیت‌های موجود در استان به‌ویژه شهرستان مرند می‌تواند در راستای جذب گردشگران زمستانی کمک کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی عنوان کرد: در کنار این جشنواره، غرفه‌های تولیدات بومی و صنایع‌دستی با هدف عرضه هنرهای دستی، سوغات و غذاهای محلی دایر و نیز برنامه‌های آئینی در راستای معرفی آداب و رسوم سنتی منطقه اجرا خواهد شد.

جشنواره آدم‌برفی مرند روز جمعه ۲۵ بهمن ۹۸ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در محل پیست اسکی پیام (یام) مرند برگزار و در پایان از نفرات برتر این جشنواره با اهدای جوایزی تقدیر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =