پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
کد خبر60013

دبیر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تبریز:
برگزاری شب فرهنگی اصفهان در تبریز موجب ایجاد زیرساخت های شهر خلاق می‌شود

نیکوخصلت

دبیر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تبریز گفت: برگزاری شب فرهنگی اصفهان در تبریز، رویدادی فرخنده است که می‌تواند موجب هم افزایی در ایجاد ثروت، کارآفرینی و فراهم کردن زیرساخت‌های یک شهر خلاق برای اصفهان و تبریز مفید باشد.

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت با اشاره به برگزاری رویداد شب اصفهان در تبریز اظهار داشت: برگزاری شب فرهنگی اصفهان در تبریز، رویدادی بسیار فرخنده است که ناشی از رویکردهای مدرنیته سیاست گذاران و مدیران اجرایی این دو شهر است.

نیکوخصلت افزود: در دنیای ارتباطات و شبکه گسترده ارتباطاتی، امروزه انسان‌ها بیش از پیش نیازمند یکدیگر هستند و تمامی رویکردهای بشری در مفاهیم اجتماعی و گروهی به شکل هم افزایی و از هم آموزی رخ می‌دهند.

او تصریح کرد: اصفهان و تبریز دو شهر تاریخی و فرهنگی در خاورمیانه محسوب می شوند و هنوز با ظرفیت‌های حقیقی خود در عرصه بین الملل برای برخورداری از سهم اقتصادی مرتبط با گردشگری بسیار فاصله دارند در حالی که شهرهایی در دنیا وجود دارند که با وجود پتانسیل‌های گردشگری کمتر سهم بیشتری را از درآمدهای مرتبط با گردشگری به دست می آورند.

دبیر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تبریز با بیان اینکه شهرها چون موجود زنده رفتارهایی چند بعدی از خود نشان می دهند، گفت: شهرها در راستای قوام خود همواره به تعاملات درونی و بیرونی خود نیاز دارند.

او ادامه داد: شهرها در تعاملات درونی به وحدت رویه، توسعه پایدار، تعمیق دوستی‌ها و همکاری‌ها و در بخش بیرونی در راستای توسعه پایدار به تعاملات فرهنگی، گردشگری، رویدادهای بین شهری و بی المللی و تبادل دانش و تجربه نیاز دارند.

نیکوخصلت خاطرنشان کرد: رویکردهای سیاست گذاری کشور در امر گردشگری نیاز به تغییرات و بازنگری گسترده ای دارند که نشست‌های مشترک شوراهای شهر و شهرداران شهرهای مطرح و صاحب وزن در عرصه ملی می‌تواند روزنه‌های امید و تغییر را در راستای توسعه صنعت گردشگری کشور و به ویژه این دو شهر فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 2 =