پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
کد خبر60007

زندگی در شهر همراه با روزهای خوش برفی/ از درخت تکانی تا ساخت آدم برفی

زندگی در شهر همراه با روزهای خوش برفی/ از درخت تکانی تا ساخت آدم برفی

شمار روزهای خوش پر برف زمستانی این روزها کمتر از دهه‌های گذشته شده، با این‌حال با سفید پوش شدن خیابان‌های شهر می‌توان آن را در کنار تمام اعضای خانواده در پارک‌های شهر جشن گرفت. جشنی به رنگ آدم برفی و درخت تکانی.

به گزارش شهریار، پارک‌های محلی فضاهایی هستند که همواره خاطرات خوش خانوادگی را می توانند در تمام فصول سال رقم بزنند، بهار و شکوفه‌هایش، تابستان و سرسبزی، پاییز و رنگ آمیزی شورانگیز الهی و زمستان و سپیدی و برفش پیر و جوان را سوی خود می کشاند تا لحظات خوش خانوادگی را همراه طبیعت خود به ثبت برساند.

جنوب غرب تبریز نیز با داشتن پارک و بوستان‌های آخماقیه، پونک، ستارخان، صفا، نیلوفر، شهدای مدافع حرم، خانواده، کوهستان و مهر ولایت فضای بسیار مناسبی را برای زندگی در شهر فراهم آورده تا بتوان شور زمستان را در رگ و جان دل تازه کرد و لحظات ساده و شیرین خانوادگی را در آنها به یادگار ثبت کرد.

در عین حال که می توان در بارش‌های پربار زمستانی به پارک‌های شهر لبخند آدم برفی ها را هدیه داد تا رد پای این آدمک‌های زمستانی روایتگر روزهای خوش برفی باشد، برف تکانی هم باید رسم ماندگاری شود تا با تکان دادن هر درخت به یاد خود و طبیعت اطرافمان بیاوریم که شهر و شهروند باوجود یکدیگر است که حیاتشان ادامه دارد و از هم جدا نیستند.

 رسمی که قدیمی ها خوب آن را می شناختند. رسمی که مشارکت اجتماعی معنا می یافت و در فصل های سرد زمستانی از همان ساعات اولیه پشت بام و حیاط و مقابل درب خانه خود را پارو کرده و به مهر دست یاری به همسایه خود نیز می رساندند.

درخت های محله خود را تکان داده و از بار سنگین برف آنها را می رهادند. لانه ای برای گنجشک‌ها درست کرده و نان خشک سفره‌ها را دانه زمستانی پرندگان می کردند و این چنین لبخند، مهر و مشارکت و مسئولیت پذیری را انتشار می دادند.

بیایید از روزهای برفی فراری نباشیم و در شهر زندگی کنیم. ماشین کمتر در خیابان‌ها بیاوریم، تفریحات فصلی همراه با خانواده را در پارکهای محلی تجربه کنیم و در عین حال شهروند مسئولیت پذیر باشیم و همچون پدرانمان با مشارکت در شهر خود، زندگی کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 13 =