یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
کد خبر58420

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز:
دانشگاه یکی از ارکان اساسی توسعه کشورها است

نیکوخصلت

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: یکی از ارکان اساسی توسعه کشورها، دانشگاه ها است و دانشجوهای نخبه می توانند منشا آثاری مفید در جامعه باشند.

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت در یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: در شهر ما دانشجوهای نخبه ای وجود دارند که دارای توان علمی و تخصصی بالایی هستند و می توانند برای شهر و کشورمان منشا اثرات مفید باشند.

او ادامه داد: دانشجویان نخبه شهر تبریز دارای توانمندی‌های زیادی هستند و  آرزوی همه ما این است این نخبه ها برای مملکت و مردم ما خدمت کنند.

دبیر شورای شهر تبریز با اشاره به ضرورت یکپارچگی سیستم دانشگاه ها، عنوان کرد: در کنار قوانین شفاف، دانشگاه یکی از ارکان اساسی توسعه کشورها است اما در کشور ما سیستم یکپارچه و هماهنگی وجود ندارد و متاسفانه از این بابت آسیب های زیادی را در ابعاد مختلف متحمل شده ایم.

او افزود: با جدا شدن راه صنعت و دانشگاه، صنایعی همچون ماشین سازی، ایدم، تراکتورسازی و ... به صورت کپی وارد کشور و شهر ما شد و همین امر موجب شد تا صنعت ما نتواند توسعه پایداری را تجربه کند.

نیکوخصلت خاطرنشان کرد: پشتوانه علمی می تواند شرکت هایی همچون هیوندا، اپل و سامسونگ را به وجود بیاورد که به تنهایی چندین برابر صنعت نفت ما درآمد دارند. در دوره تحریم فعلی، ما وضعیت ترک وابستگی به نفت را تمرین می کنیم و در صورت مدیریت صحیح می توانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از وابستگی و رکود رها شویم.

او گفت: خوشبختانه اکنون در دانشگاه‌های ما به دنبال پر کردن این خلاء هستند تا صنعت ما بدون عادت و وابستگی به نفت، پیشرفت کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 3 =