یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
کد خبر56554

شهردار منطقه۴ تبریز عنوان کرد:
توسعه و تقویت کانال‌های آبرو راهکار موثر در هدایت آب‌های سطحی

تبریز

شهردار منطقه۴ تبریز، احداث و سامان‌دهی کانال‌های آبرو را از اقدامات شاخص منطقه در سال‌های اخیر دانست و خاطرنشان کرد: مطابق بررسی‌ها، تقویت کانال‌های آبرو نقش تاثرگذاری در کیفیت برنامه‌های خدمات شهری منطقه داشته است.

به گزارش شهریار، اکبر امجدی در بازدید از وضعیت  کانال‌های هدایت آب‌های سطحی منطقه۴ تبریز، اظهار داشت: موقعیت و تراز کلی غرب و شمال غرب شهر تبریز، به گونه‌ای است که بخش قابل‌توجهی از آب‌های سطحی به خصوص در مواقع بارش‌های فصلی، وارد این حوزه می‌شود.

او با اشاره به اینکه این ویژگی، طبیعتاً پیامدهای زیست‌محیطی و خدماتی خاصی برای منطقه دارد، افزود: همین امر باعث شده در دو سال گذشته، توسعه و تقویت کانال‌های آبرو در برنامه عمرانی منطقه لحاظ شود.

شهردار منطقه۴ تبریز، اضافه کرد: در این راستا، با احداث و تحکیم کانال‌های ستارخان، خلیل‌آباد، آذربایجان، حیدرآباد، حجتی و اطلس، در جمع، ده‌ها کیلومتر زیرساخت ارزشمند در منطقه ایجاد شده که نتیجه آن، در هدایت آب‌های سطحی و تسهیل برنامه‌های خدمات شهری بارز است.

امجدی ادامه داد: رسیدگی و بررسی جوانب فنی کانال‌ها به صورت مداوم در دستور کار حوزه خدمات شهری است تا به این ترتیب، در آستانه فصل پاییز، مشکلی از بابت تجمع آب و معضلات بهداشتی در سطح منطقه نداشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =