چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
کد خبر56513

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز:
کارکنان شهرداری تبریز به ترتیب اولویت ساماندهی می‌شوند

صادق زاده

عضو هیات رئیسه شورای شهر تبریز با اشاره به موضوع ساماندهی کارکنان شهرداری تبریز گفت: در مرحله نخست کارکنان با تحصیلات بالا وارد عرصه ساماندهی خواهند شد ولی در نهایت تمامی کارکنان مجموعه ساماندهی می‌شوند.

به گزارش شهریار، کریم صادق‌زاده در گفتگو با برنامه رادیویی شهریمیز اظهار داشت: بر اساس بخشنامه‌ای که از سوی وزارت کشور صادر شده، افراد مرحله به مرحله ساماندهی می‌شوند و در این خصوص برنامه ریزی مدونی داریم.

او با اشاره به تلاش‌های فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز در خصوص جلوگیری از تضییع حقوق کارگران، افزود: حدود ۱۳ هزار نفر در حوزه های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، خدماتی و... در بدنه شهرداری مشغول به‌کار هستند که تشکیلات گسترده‌ای بوده و نیازمند توجه ویژه به مسائل کلان نیروی انسانی است.

صادق‌زاده ادامه داد: برای نخستین بار در پنجمین دوره شورای شهر تبریز فراکسیون کارگری به همت اعضای شورا تشکیل یافته و فعالیت خود را آغاز کرد. نیروهای انسانی سرمایه اصلی محسوب می شوند و اگر به این سرمایه‌های انسانی توجهی نشود، هر قدر هم تلاش کنیم بیهوده است.

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز با بیان اینکه تلاش‌ها بر این بوده قدم‌های مثبت در وضعیت کارگران به‌خصوص در حوزه تنظیف و فضای سبز صورت گیرد، خاطرنشان کرد: حدود ۴ هزار نفر در شهرداری تبریز در حوزه های فضای سبز، نگهبانان فضای سبز و همچنین پاکبانان مشغول به‌کار هستند که از این تعداد، ۱۲ نماینده کارگری انتخاب شده‌اند تا مسائل این قشر جمع آوری و مطرح شود.

او همچنین با اشاره به برخی اقدامات فراکسیون کارگری، یادآور شد: افزایش ۵۰ درصدی حق بیمه پرداختی رانندگان استیجاری یکی از این موارد بود که در قدم بعدی این موضوع به پرداخت صددرصدی حق بیمه افزایش یابد.

صادق‌زاده ادامه داد: تبدیل وضعیت پرسنل شرکتی و یکسان سازی قراردادهای کاری پرسنل شهرداری از دیگر این موارد بوده که تلاش‌های خوبی انجام یافته است.

این عضو شورای شهر تبریز موضوع ساماندهی کارگران شهرداری را در پی تلاش های شهردار تبریز دانسته و افزود: دکتر ایرج شهین باهر شهردار تبریز به عنوان نماینده شهرداران کلانشهرها در کمیسیون‌های کشوری حضور یافت و جهت صیانت از نیروی کار و امنیت شغلی کارگران شهرداری‌های سراسر کشور، سخنرانی علمی و تخصصی داشتند که همین موضوع منجر به ساماندهی کارگران قراردادی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 8 =