یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
کد خبر56341

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی خبر داد:
آغاز اجرای رسمی طرح زوج یا فرد خودروها از فردا در تبریز

جلسه شورای شهر

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی از آغاز اجرای طرح زوج یا فرد خودروها از فردا پانزدهم مهر ۹۸ در محدوده مرکزی شهر تبریز اجرا می شود.

به گزارش شهریار، سرهنگ یونس منفرد، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام این خبر، گفت: طرح زوج یا فرد خودروها خواسته چندین ساله اغلب شهروندان تبریزی بود که از شهریور ۹۸ بصورت ارشادی آغاز شد و نتایج مثبتی به همراه داشت.

او ادامه داد: این طرح از فردا (دوشنبه پانزدهم مهر ۹۸) در هسته مرکزی شهر تبریز که محدوده آن مشخص شده، به صورت رسمی اجرا می شود و خودروهای متخلف اعمال قانون می شوند.

منفرد ضمن قدردانی از همکاری شهردار و اعضای شورای شهر تبریز در خصوص اجرایی شدن طرح زوج یا فرد، عنوان کرد: برای اجرای این طرح البته نواقصاتی داریم که نیاز است بار دیگر با همکاری شهرداری تبریز بررسی شود تا شهروندان راحت تر بتوانند در این طرح تردد کنند.

او عامل انسانی را در بروز تصادفات درون و برون شهری تاثیرگذار دانست و گفت: عامل انسانی نقش بسیار زیادی در بروز تصادفات دارد و این عامل گاهی تا ۹۰ درصد تاثیرگذار است.

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی یادآور شد: وسیله نقلیه ایمن می تواند خطر مرگ ناشی از تصادفات را کاهش دهد اما عامل انسانی است که وسیله نقلیه را هدایت و کنترل کند. اجرای مقررات و اعمال قانون تاثیر مستقیمی در کنترل عامل انسانی دارد اما این تاثیرگذاری بصورت مقطعی و لحظه ای است.

او در پایان خواستار همکاری بیشتر شهروندان در اجرای طرح زوج و فرد خودروها شد و افزود: اجرای این طرح در روان شدن ترافیک هسته مرکزی شهر موثر خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 0 =