یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
کد خبر55922

جزئیات جدیدی از آتش سوزی انبار کفش در تبریز/ پیشگیری از سرایت حریق به انبارهای زیرزمینی

آتش سوزی

حوالی ساعت ۶:۲۲ صبح امروز با گزارش وقوع آتش سوزی نسبتا گسترده ای در یک باب انباری کفش در پشت بازار چرم تبریز، آتش نشانان ایستگاه های ۱- ۲-۳-۴-۶-۷-۱۱ به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش شهریار، محمد قلیزاده مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به اینکه این آتش سوزی در زمان اطلاع به سامانه ۱۲۵ در حجم گسترده ای در حال سوختن بود افزود: آتش نشانان اعزامی عملیات اطفاء حریق این حادثه را با اجرای عملیات سریع و نفوذ از چندین قسمت به کانون حریق در پیش گرفته و در اولین لحظات اجرای عملیات، این آتش سوزی را مهار کردند.

وی افزود: به دلیل حجم قوطی و کفش های انباشته شده در انبار دود غلیظی محیط را فرا گرفته و اجرای عملیات را با دشواری روبرو می کرد که تیم های اعزامی با استفاده از دستگاه های تنفسی موفق به ورود به کانون حریق و مانع از نفوذ شعله و حرارت به انبار زیرزمینی شدند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در پایان افزود: این انباری متشکل از زیر زمین، طبقه همکف و محوطه مسقف بود که کفش های انباشته در محوطه و طبقه همکف طعمه حریق شده بود و تلاش آتش نشانان مانع از سرایت حریق به سایر انباری های مجاور محل حریق شد.

وی خاطر نشان ساخت: آتش نشانی تبریز طی اجرای تفاهم نامه ای با اتحادیه صنعت کفش تبریز در ماه های اخیر، آمادگی خود را برای ارایه کلاس آموزشی عمومی ایمنی و آتش نشانی برای شاغلین این صنعت اعلام داشته است.

گفتنی است در عملیات اطفاء حریق این حادثه هنر بر مدیر کل بحران استانداری تبریز و رئیس سازمان صنعت معدن تجارت حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 6 =