پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کد خبر55667

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی:
آماده همکاری در برنامه‌های فرهنگی شهرداری هستیم

پاشایی.jpg

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: شهر تبریز با داشتن ۳۵۰۰ مدرسه ظرفیت بالایی برای ارائه برنامه های شهرداری در اختیار دارد.

به گزارش شهریار، جعفر پاشایی در جلسه هم اندیشی با شهردار تبریز و شهرداران مناطق دهگانه با بیان اینکه ۹۰ هزار مسافر فرهنگی که در مراکز اقامتی آموزش و پرورش حضور داشتند از اقدامات شهرداری در توسعه شهر اعلام رضایت کرده اند گفت: همکاران ما که از سراسر کشور به تبریز آمده اند تبریز را شهر زندگی، زیبا، و شهر پویا و کارآمد نامیده اند.

او افزود: حضور امروز ما در این جلسه به منظور قدردانی از عملکرد شهرداری است که از دیدگاه همکاران سراسر کشور شرایط مناسبی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تاکید بر اینکه همکاری شهرداری و آموزش و پرورش می تواند باعث توسعه شهر شود گفت: در سال های گذشته برای موضوعاتی که بیش از ۱۱ سال در راهروهای دادگاه در رفت و آمد بود تصمیم گرفتیم و نتیجه آن توسعه موزه قاجار و مسیرگشایی های متعدد است.

پاشایی با اشاره به تجربه شهرهای توسعه یافته در بها دادن به آموزش و پرورش گفت: در تمام شهرهای توسعه یافته جهان محور تمام برنامه ها آموزش است و در کشور ما هم محور تمام برنامه ها باید آموزش و پرورش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: هر برنامه ای که بخواهیم در حوزه شهری به شهروندان آموزش دهیم تنها با تعلیم و تربیت ممکن خواهد بود.

او شهرداری و آموزش و پرورش را دو نقطه اتصال دولت ها به ملت خواند و خاطرنشان کرد: اگر این دو نقطه اتصال با یکدیگر همپوشانی داشته باشند می توانیم شاهد افزایش اعتماد به شهروندان به دولت ها خواهیم بود.

پاشایی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان بیش از ۳۵۰۰ مدرسه دارد گفت: تمام دستگاه ها از این ظرفیت برای آموزش های شهروندی می توانند استفاده کنند.

مدیرکل آموزش پرورش استان در ادامه با درخواست از شهردار تبریز برای تشکیل ستاد پروژه مهر در شهرداری گفت: پیشنهاد می کنم شهردار تبریز به شهرداران مناطق حکم ریاست پروژه مهر در مناطق را صادر کند و نماینده هر منطقه با مدیران مناطق پنجگانه آموزش و پرورش ارتباط داشته باشند.

او در بخش پایانی سخنانش به موضوع شهرداران مدارس اشاره کرد و افزود: شهرداران مناطق فرصت مناسبی برای جانشین پروری است، اقدامی که معمولا در کشور انجام نمی شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 3 =