دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
کد خبر55198

جانشین معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز:
افزایش ۲۳ هکتاری فضای سبز تبریز با احداث ۲۵ پارک محله‌ای در سال جاری

فضای سبز

جانشین معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: با احداث ۲۵ پارک و بوستان محله‌ای در سال جاری، وسعت فضای سبز تبریز ۲۳ هکتار افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش شهریار، حسین منیری‌فر در گفتگو با برنامه رادیویی شهریمیز با بیان این مطلب اظهار داشت: هر میزان که بتوانیم به فضاهای سبز و پارک‌های محله‌ای اختصاص دهیم، باز هم توجه به این مقوله حائز اهمیت است.

منیری‌فر ادامه داد: در همین راستا تمامی محلات، باغ‌ها و مکان‌هایی که دارای چنین پتانسیلی هستند، در معاونت عمرانی مورد مطالعه قرار گرفته و بر اساس اولویت هایی که از سوی شهردار محترم تبریز بررسی شده، احداث تعداد ۲۵ پارک در سطح تبریز در حال مطالعه و اجراست.

او خاطرنشان کرد: با احداث این ۲۵ پارک بالغ بر ۲۳ هکتار فضای سبز افزایش می‌یابد تا شهروندان عزیز بتوانند از این فضاها استفاده عمومی داشته باشند.

جانشین معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به برخی از این پارک های محله ای گفت: پارک پزشکان در بالغ بر هفت هزارو ۳۰۰ متر مربع و پارک سلامت با ۳۵ هزار متر مربع در خیابان گلکار در حال اجراست.

منیری‌فر ادامه داد: همچنین پارک صفاری در محدوده خیابان نصف راه با وسعتی بالغ بر ۱۳ هزار متر مربع و با استفاده از مصالح سنتی به صورت باغ ایرانی احیا می‌شود.

او همچنین تصریح کرد: در شهرک اندیشه و حوزه منطقه ۷ نیز یک پارک طولی وجود دارد که مساحت آن چهار و نیم هکتار است.

جانشین معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از احیای باغات رواسان نیز خبر داده و گفت: یکی از این باغات با ۱۵ هزار متر مربع توسط شهرداری منطقه ۷ تملک شده و در حال تبدیل این فضا به باغ است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 5 =