سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
کد خبر53057

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خبر داد:
رشد تعداد مراجعات و مجوزهای صادره در حوزه شهرسازی مناطق

محمد عزتی

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از رشد تعداد مراجعات و مجوزهای صادره در حوزه شهرسازی مناطق خبر داد.

به گزارش شهریار، محمد عزتی گفت: برابر آمار استخراجی از سیستم یکپارچه شهرسازی، تعداد درخواست های ثبت شده و مجوزهای صادره در سال ۱۳۹۷ نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل به ترتیب ۱۹ و ۲۱ درصد افزایش یافته است.

معاون شهرسازی و معماری کلانشهر تبریز با اعلام این موضوع بیان کرد: آمار درخواستهای ثبت شده در سیستم یکپارچه حوزه شهرسازی شهرداریهای مناطق دهگانه تبریز در دوازده ماه سال جاری به تعداد ۷۳۷۸۲ فقره درخواست بوده که در مجموع ۶۱۳۲۵ مجوز صادره شده است. این در حالی است که تعداد درخواست های ثبت شده در دوازده ماه سال ۱۳۹۶ به تعداد ۵۹۹۳۲ فقره درخواست و مجموع مجوزهای صادره نیز ۴۷۱۵۹ بوده که نشانگر رشد حدود ۱۹ درصدی تعداد درخواستها و افزایش ۲۱ درصدی مجوزهای صادره است.

عزتی اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی سامانه خدمات شهروندان و ثبت درخواست درخواست توسط ارباب رجوع، شاهد تسهیل ثبت درخواست و افزایش مجوزهای صادره در سال ۹۸ خواهیم بود.

شایان ذکر است در معاونت شهرسازی و معماری مناطق، بالغ بر ۲۰ نوع مجوز در گروه های چهارگانه پروانه، پایانکار، عدم خلاف و پاسخ استعلام ها از جمله پروانه های احداث، اصلاحیه، تمدید، تجدید بنا، مجوزهای حفاری، مفاصا حساب، تفکیک، استعلام ادارات، ثبت و دفترخانه، گواهی¬های عدم خلاف و پایانکار صادر می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 12 =