سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
کد خبر53051

برای اینکه «چهارشنبه سوری» به «چهارشنبه سوزی» تبدیل نشود؛
توصیه های ایمنی آتش نشانی به شهروندان: هیچ ماده محترقه ای بی خطر نیست

چهارشنبه+سوری.jpg

رئیس مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز توصیه هایی ایمنی برای داشتن یک چهارشنبه سوری بی خطر به شهروندان ارائه کرد.

پدرام اقدسی در گفتگو با برنامه رادیویی «شهریمیز» در قالب توصیه هایی ایمنی به شهروندان تبریزی گفت: از والدین محترم خواهش می کنیم که با نظارت بر نوجوانان و جوانان از خرید و نگهداری مواد محترقه خودداری کنند چراکه این مواد خاصیت آتشگیری خود به خود دارند.

وی ادامه داد: همچنین لازم است شهروندان از پرتاب مواد آتش زا از پشت بام ها به سمت درختان، فضاهای سبز، خودروها و افراد خودداری کنند.

رئیس مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز درمورد مواد محترقه دست ساز هم تصریح کرد: ترقه های دست ساز علاوه بر اینکه قابلیت انفجاری دارند، از قابلیت پرتاب ترکش هم برخوردار هستند و این برای رهگذران و عابرین خطرآفرین است.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از کل آسیب دیدگان حادثه های چهارشنبه سوزی مربوط به رهگذران است، اعلام کرد: شهروندان باید از ظروف تحت فشار مانند اسپری ها استفاده نکرده و در خودروهایشان حتما کپسول آتش خاموش کن داشته باشند.

اقدسی با بیان اینکه شهروندان در صورت بروز هرگونه آتش سوزی باید با شماره تماس ۱۲۵ تماس حاصل کنند، یادآور شد: رانندگان عزیز هم باید با شنیدن آژیر خودروی خود را کنار بکشند تا مسیر برای رفت و آمد خودروهای آتش نشانی باز باشد.

وی همچین اعلام کرد: برخی اوقات مطرح می شود که بعضی از مواد محترقه بی خطر هستند اما شهروندان باید بدانند که هیچ یک از مواد محترقه سالم، ب خطر یا کم خطر نیستند.

رئیس مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز افزود: یکی از مواردی که گفته می شود بی خطر است، همین «بالن های آرزو» است اما حتی این ها قابل اشتعال هستند و می توانند با سقوط بر زمین موجب آتش سوزی شوند.

وی از برگزاری کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک در تمام مدارس نواحی ۵ گانه تبریز خبر داد و گفت: علاوه بر اینکه همکاران ما از ۱ الی ۲۱ اسفند با حضور در مدارس آموزش های لازم را ارائه می کردند، بروشورهای چاپی هم در اختیار تمام شهروندان قرار گرفت.

اقدسی در پایان یادآور شد: مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز تمام ایام هفته آماده ارائه آموزش های لازم به گروه های مختلف سنی و ادارات و مجموعه های مختلف است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 10 =