دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
کد خبر52999

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در گفتگو با شهریار:
شهرداری و شورای شهر تبریز توجه ویژه ای به مناطق حاشیه نشین دارد

یکصد و هشتمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: شهرداری و شورای شهر تبریز توجه ویژه ای به مناطق حاشیه نشین دارد.

فریدون بابایی اقدم در گفتگو با شهریار، در خصوص تصویب هبه ۱۰ میلیون تومانی برای مالکان واحدهای مجتمع مسکونی ١٧١ واحدی قطران واقع در شهرک ارم تبریز گفت: وضعیت اقتصادی و معیشتی مالکان واحدهای مجتمع مسکونی ١٧١ واحدی قطران از ماهها پیش به دغدغه ما تبدیل شده بود.

وی سپس ادامه داد: متاسفانه در زمان ساخت این واحدها وضعیت مالی، درآمدی و اقتصادی ساکنان این منطقه شاید مطالعه و در نظر گرفته نشده بود و بحث محوطه سازی و اقدامات اولیه برای آماده سازی در آن سالها نیز بررسی نشده بود.

بابایی اقدم افزود: با اینکه زمین از طرف دولت داده شده بود ولی برخی مسائل باعث شد که هزینه ساخت و قیمت تمام شده واحدهای مسکونی بالا رود و حاشیه نشینان آن منطقه از شهرک ارم توانایی پرداخت بدهی های خود به شهرداری تبریز را نداشته باشند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز ادامه داد: این واحدهای مسکونی به افرادی داده شد که در مناطق خطرناک و شیب های بالای ۳۰ و ۴۰ درصدی زندگی می کردند و اتفاقا در فقر مطلق نیز زندگی می کردند. همین فقر و شرایط اقتصادی باعث شد تا آنها به شهرداری بدهکار شدند.

وی ابراز داشت: باتوجه به محدودیت هایی که آیین نامه شهرداری ها در خصوص تقسیط بدهی ها داشت و نمی شد بدهی ها را بالاتر از ۳ سال قسط بندی کرد، برای همین مابقی و مابه التفاوت بدهی های این مالکان واحدهای مجتمع مسکونی ١٧١ واحدی قطران را مجبور شدیم که به ۳۶ ماه تقسیط کنیم و با این حال بسیاری از این افراد امکان و توانایی بازپرداخت بدهی های خود را نداشتند.

بابایی اقدم سپس افزود: افرادی که در متراژ کوچکی ساکن شدند بدهی هایی داشتند که بسیاری از آنها توان پرداخت نداشتند و برای همین ۲۰ میلیون تومان در شورای چهارم درقالب هبه تصویب کردیم و از بدهی آنها کم شد ولی بازهم این افراد توانایی پرداخت تمام بدهی ها را نداشتند و در این دور شورا هم شاهد حضور این مالکان در شهرداری و شورا برای مساعدت بودیم.

وی ادامه داد: بالاخره با تلاش و همت شهرداری، لایحه ای امروز به شورا رسید و مورد تصویب تمام اعضا قرار گرفت که طبق آن ۵۰ درصد بدهی های مالکان واحدهای قطران تا سقف ۱۰ میلیون تومان مورد بخشودگی قرار می گیرد.

این عضو شورا ادامه داد: این  هبه نشان از نگاه ویژه شهرداری و شورا به حاشیه نشیان داشت و قدم خوبی بود و بدون شک باعث آرامش خاطر این عزیزان می شود.

بابایی اقدم در پایان گفت: این موضوع نشان داد که باید همواره در پروژه هایی که برای افراد آسیب پذیر جامعه اجرا می شود ابتدا پیوست اقتصادی آن در نظر گرفته شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =