چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
کد خبر51914

رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با شهریار:
شهرداری تبریز در حل معضل حاشیه نشینی تنها مانده است

مسعودی ریحان

رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی گفت: شهرداری تبریز در حل معضل حاشیه نشینی تنها مانده است و باید دولت و اداره کل راه و شهرسازی نیز به این موضوع ورود کنند.

غلامحسین مسعودی ریحان در گفتگو با شهریار با قدردانی از اقدام اخیر شهرداری تبریز در تخریب و آواربرداری خانه های تملک شده حاشیه نشینان گفت: این خانه های متروکه آسیب های اجتماعی را با خود به همراه داشت که توسط شهرداری تبریز تخریب و آواربرداری شد.

مسعودی ریحان ادامه داد: باید به ساماندهی وضعیت حاشیه نشینان توجه کنیم چراکه تبریز نزدیک نیم میلیون نفر حاشیه نشین دارد و این خطر بزرگی برای شهر محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه باید یک فکر اساسی برای حل معضل حاشیه نشینان بیاندیشیم، افزود: حاشیه نشینی اولویت شهرداری و اعضای شورای شهر تبریز است.

مسعودی ریحان با بیان اینکه حاشیه نشینی اهمیت جدی برای ما دارد، ابراز داشت: نباید برای رفع مشکلات حاشیه نشینان مقطعی فکر کرد.

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: پیگیر هستیم تا راه و شهرسازی زمین در اختیار شهرداری قرار دهد و شهرداری اقدام به ساخت مسکن های ایمن طبق نظر و خواست حاشیه نشینان بکند. در این زمینه باید به نظر خود حاشیه نشینان نیز توجه کرد.

وی گفت: اراضی خالی بسیاری در سطح شهر تبریز وجود دارد و این اراضی باید در راستای سکونت حاشیه نشینان مورد استفاده قرار گیرد.

مسعودی ریحان به ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در مناطق حاشیه نشین تاکید کرد و گفت: حاشیه نشینان به صورت قوم و قبیله ای در مناطق مختلف اسکان یافته اند و باید در ساخت مسکن های آنها نیز به این نکات توجه شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 0 =